Yeşil Kahve Çayı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yeşil Kahve Çayı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yeşil Kahve Çayı, son zamanlarda en fazla ilgi çeken zayıflatıcı içecekler arasında yeşil kahve çayı gösterilmektedir. Yeşil kahvenin zayıflatıcı yararları pek çok birey tarafından tercih edilmektedir. Bunun ardından popüler yaşanan Yeşil kahve bütün aktarlardan sorunsuz şekilde elde edilebilen bir kahve çeşididir. Kuru kahveden farkı ise içeriğinde klorojenik asit içermesidir. Ayrıcı kalorisi yok denilecek kadar yetersizdir.

Yeşil kahve çayı ile zayıflama konusunda pek çok pozitif yorumlar bulabilmek mümkündür, özellikle diyet uygulamalarında yağları parçalayıcı tesirleri ile tanınan bir kahvedir. Ayrıca yeşil kahve kavrulduğunda kafein oranı artmaktadır, başka bir deyişle kavrulmayan yeşil kahvede kafein oranı da bulunmamaktadır.

Yeşil Kahve Çayı Nasıl Pişirilir?

Yeşil kahve çayı hazırlamak için kullanılacak kahve öğütülmemiş ve kavrulmamış şekilde ham olmalıdır. Cezvenin içerisine yeşil kahvemizi alıyoruz ve benzer Türk kahvesinde olduğu gibi fincan sayısı kadar su ekleyerek pişirilir. Aynen Türk kahvesi kadar her fincan için bir ya da 1,5 çay kaşığı yeşil kahve kullanılabilir. Hazırlamış olduğumuz yeşil kahve çayı gün içerisinde 2 defa içilir. Lezzeti bitki çaylarına benzer yeşil kahve, düzenli tüketiminde diyet listelerinize dayanak güç olacak ve kilo verme hızınızı anında hemen 2 katına ulaştıracaktır.

Yeşil Kahvenin Çayının Diyete Yararları Nelerdir?

Yeşil kahve kavrularak işlem görmediği için içeriğinde yer alan kafein oranı çok yetersizdir. Antioksidan tesirleri sayesinde özellikle diyet yaparken bedendeki toksin ve ödemin atılmasına yardımcıdır. Kan şekeri ile tansiyonu tertip eder ve diyet esnasında yaşanabilecek baş dönmesi halsizlik kadar hallerin önüne geçerek enerji verir. Yeşil kahve tamamıyla natürel bir üründür. Bağışıklık sistemini güçlendirerek diyet neticesi yaşanabilecek halsizlik neticesi hastalanmaları engelleyici etkiler yaratır.

Yeşil Kahve Çayı Diyeti Nasıl Yapılır?

Yeşil kahve diyeti uygularken normal öğünlerinizde beden ritmine göre uygulayacağınız diyet programlarının anne öğünlerinden bir saat önce ya da 15 dakika ardından tüketilen yeşil kahve ile zayıflamak olası hale geliyor. Özellikle bedendeki hareketsiz yaşanan göbek bölgesi kadar bölgelerde yer alan yağları parçalayıcı tesirleri yer almaktadır. Ancak yalnızca yeşil kahve ya da çekirdeği tüketerek zayıflamak fazla olası değildir, özellikle nitelikli ve sağlıklı diyetlere dayanak olarak tüketildiğinde diyetin etkilerini iki katına çıkarmaktadır.

Yeşil Kahve Çayı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Çınar Yaprağı Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Çınar Yaprağı Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Mate Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Mate Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Alıç Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Alıç Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Buzlu Çay Tarifi ve Malzemeleri

Buzlu Çay Tarifi ve Malzemeleri

Yağ Yakan Çay Tarifi ve Malzemeleri

Yağ Yakan Çay Tarifi ve Malzemeleri

Kekik Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Kekik Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6