Grip İçin Bitki Çayı Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Grip İçin Bitki Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Grip İçin Bitki Çayı, Grip için bitki çayı, genel olarak kış ayının gelmesi ile herkesin korkulu rüyası olan grip rahatsızlığı birçok kişiyi canından usandıran ciddi rahatsızlıktır. Genel olarak hastalığın gerçekleşmesi olarak ele alındığında grip; vücuda alınan toksinler ve bakteriler ile gerçekleşmektedir. Bu toksinler ve bakteriler vücuttan atılmadığı sürece grip hastalığı geçmemektedir. Ortalama olarak gerekli tedbiri ve tedavisi gerçekleştirildiği takdirde en az 7 gün an fazla 10 güne kadar vücuttan atılmaktadır. Bu şekilde grip rahatsızlığından kurtulmak mümkün olabilir. Fakat belirtmek gerekirse vücuttan toksinler ve bakteriler atılması tekrardan grip olmayacaksınız anlamana gelmez. Bundan dolayı, grip hastalığında tedbir almak tedaviden daha önemlidir. Fakat kış aylarından kaynaklı olarak, hava ortamında tedbir almak pek mümkün görünmemektedir. En basit örnek ile açıklayacak olursak; günlük hava koşullarına göre giyeceğiniz kıyafeti bile kestirmek zordur. Hava bir soğuyup bir de ısınmaktadır. Kış aylarında havanın soğukluğu olarak bir dakikası bir dakikasını tutmaz. Bundan dolayı kış aylarının en önemli tedbiri hiç kuşkusuz grip için tüketilen bitki çaylarıdır. Grip için bitki çayları neden bu kadar önemli olduğu hususu ise grip hastalığında belirttiğimiz gibi vücuda alınan toksinler ve zararlı bakterilerden kaynaklı gerçekleşen bir hastalıktır. Bununla birlikte gribe neden olan toksinler ve zararlı bakteriler bünye olarak güçlü bir vücuda girse dahi etkisini göstermeden güçlü bünyeden direkt olarak atılmaktadır. Bunun içinde bitki çayları büyük önem arz etmektedir.

Grip için bitki çayı genel mantık çerçevesi olarak bu şekilde tüketilmektedir. Kış aylarında bünyeyi güçlü ve dirençli tutmak için hiç kuşkusuz C vitamini alınmalıdır ve grip hastalığı bulaşıcı nitelikte olduğundan ve bu bulaşma işlemi solunum yoluyla gerçekleştiğinden solunum yollarını her daim dirençli ve sağlıklı tutmamız gerekmektedir. Bundan dolayı, grip için en ideal bitki çayı nane limondur. Limon yüksek miktarda C vitamini içerdiğinden bünyeyi güçlü tutar ve diğer bir karışımı olan nane ise boğaz ve solunum yollarını temiz tutmakla birlikte sağlıklı bir şekilde olması sağlar. Nane limon çayı hazır paketler halinde bulunmakla birlikte kendinizde evde hazırlayabilirsiniz. Bundan dolayı bizde sizler için kendiniz evde hazırlayacağınız nane limon bitkisel çayını tarifini paylaşacak olursak;

Grip İçin Bitki Çayı (Nane Limon) Malzemeleri
  • 2 adet limon (Orta boy)
  • 6-7 dal yeşil nane yaprağı
  • 1,5 litre kadar su
Grip İçin Bitki (Nane Limon) Çayı Nasıl Yapılır?

İlk olarak nane yapraklarını 1 gün süre ile güneş alacak yerde veya sıcak bir ortamda kurumasını sağlayın. Naneleri kuruttuktan sonra çayı hazırlayacağınız demliğe suyunu koyarak normal bir şekilde kaynatın. Kısık ateşte kaynamaya bıraktıktan sonra diğer bir işlem olarak limonun suyunun ayrı bir bardakta süzdükten sonra limonun kabuklarını ince ince dilimleyin veya rendeleyebilirsiniz. Sonrasın da kaynamasına az bir süre kalan suya limon suyunu ve kabuklarını da atarak 3 - 5 dakika kadar daha kaynatın. Sorasında normal çay demler gibi kurutmuş olduğunuz naneleri çaydanlığa atarak az bir süre kadar demlenmesini sağlayın. Sonrasında fincanlara dökerek servis edebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Grip İçin Bitki Çayı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Papatya Çayı Neye İyi Gelir?

Papatya Çayı Neye İyi Gelir?

Haber Bülteni

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6