Emziren Anne Papatya Çayı İçebilir mi?
09 Temmuz 2024

Emziren Anne Papatya Çayı İçebilir mi?

Emziren anne papatya çayı içebilir mi? Sorusunun cevabı kesinlikle evet olmalıdır. Papatya çayının birçok faydaları vardır. Özellikle insanlarda sakinlik yapar. Emziren annelerinde papatya çayı içmeleri, sakinleşmelerini sağlamak için gayet faydalıdır. Anne, bebeğini emzirdiği için, sütünden de bebeğe fayda sağlanmaktadır. Bebekte sakinleşir, uyur, daha neşeli olur. Bebek huzursuzsa ya da gazı varsa papatya çayı içen anneden sütüne de geçeceğinden, bu sıkıntıları ortadan kaldırır. Genelde emziren anneler papatya çayını akşam saatlerinde içerlerse, bebekte uyku düzeni sağlanabilir. Rahat uyur ve gaz sancısı bir nevi azalır.

Papatya çayını sadece emziren anneler değil, birçok insan tüketmektedir. Hem tat açısından yumuşak içimli bir içecektir hem de modern tıbbında önerdiği bir içecektir.

Papatya çayının faydaları nelerdir?
  • Stresi ortadan kaldırır.
  • Sakinleşme sağlar.
  • Uykusuzluk gidericidir.
  • Ağızda oluşan yaralara, iltihaplara iyi gelir.
  • Romatizma ağrılarına birebir etkilidir.
Emziren anne papatya çayını, bebeğinin de durumuna bakarak içebilir. Bebekte ya da kendisinde, herhangi bir alerjik durum söz konusu ise doktora başvurmalıdır. Papatya çayının bilinen bir alerjik reaksiyon gösterdiği çok bilinmemektedir. Ama kişiden kişiye değişebileceği gibi kontrol altında içilmesi gerekmektedir. Her şeyin fazlası zarar, azı karar diye bir laf vardır. Dünyada günde 1 milyondan fazla insanın, papatya çayı tüketildiği gözlemlenmiştir.

Emzirme dönemi, annelerin en duygusal yoğunluk yaşadıkları dönemlerdir. Anne sütünü arttırmak için yapılan yiyeceklerden, içilen çaylara bir hayli özen göstermek gerekir ki, annenin sütü çok gelsin, bebeğe faydası dokunsun. Papatya çayı da anne sütünü arttıran içecekler arasındadır.

Anne sütünü arttıran diğer bitki çayları

Zencefil: Zencefili dilimlere ayırarak içeceğinizin içine katabilirsiniz. Mide ağrısına ve mide bulantısına da birebirdir. Kan akışının da hızlanmasında etkisi vardır.

Kuşburnu: C vitamini içerir ve enerji sağlar.

Ekinezya Çayı: Soğuk algınlığı ve gripten korur. Memelerde oluşan sızlamaları önler.

Kırmızı Ahududu: Yararlı pek çok mineraller barındırır.

Çemen otu Çayı: Sindirimi güçlendirir. Fakat fazla içilmesi, ishal ve midede problemlere neden olur.

Isırgan otu Çayı: Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Pinar

12 Mayıs 2024 Pazar

Ben içtim gerçekten faydası var anne sutunude Arttırıyor gerçekten faydasını gordum

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Pinar hanım, bu deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler. Anne sütünü artırdığına dair olumlu geri bildiriminiz, bu ürünü düşünenler için faydalı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim!

2. Cevap
cevap

Ayhan Polat

Papatya çayı hamilelikte kesinlikle tavsiye edilmez. Emzirme durumunda bebekte alerjiye neden olabilir. Doktorunuzdan tavsiye almadan kullanmayın.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Zerdeçal Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Zerdeçal Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Basen Eriten Çay Tarifi ve Malzemeleri

Basen Eriten Çay Tarifi ve Malzemeleri